§1

POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1. Platforma Zakupowa zakupy.ewrol.pl działa na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.
  2. Regulamin określa warunki zawierania i rozwiązywania umów sprzedaży, a także zasady postępowania reklamacyjnego, zasady świadczenia usług drogą elektroniczną przez Platformę Zakupową a także warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną.
  3. Korzystanie z Platformy Zakupowej zakupy.ewrol.pl w zakresie składania Zamówień i zawierania umów sprzedaży jest możliwe wyłącznie dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą – przedsiębiorców w rozumieniu art 431 Kodeksu cywilnego, w tym rolników – osób fizycznych lub prawnych, które prowadzą działalność rolniczą w zakresie wytwarzania produktów rolnych.
  4. W przypadku gdy Klientem jest przedsiębiorca – osoba fizyczna, złożenie Zamówienia i zawarcie umowy sprzedaży jest możliwe wyłącznie, gdy zamierza ona dokonać zakupu Produktów dla celów bezpośrednio związanych z jej działalnością gospodarczą, a zawierana umowa ma dla Klienta charakter zawodowy, wynikający w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez niego działalności gospodarczej. Oświadczenie w tym zakresie jest składane przez Klienta przy pomocy zaznaczenia odpowiedniego checkboxa, zawierającego ww. informacje.
  5. W przypadku, gdy oferowany Produkt stanowi środek ochrony roślin przeznaczony dla użytkowników profesjonalnych, Zamówienie może zostać złożone wyłącznie przez osobę spełniającą wymagania określone w art. 28 Ustawy o środkach ochrony roślin, dotyczące ukończenia niezbędnych szkoleń. Przy składaniu zamówienia obejmującego ww. Produkt Klient oświadcza, że spełnia wymagania wskazane w ww. przepisie. Oświadczenie w tym zakresie jest składane przez Klienta za pomocą zaznaczenia odpowiedniego checkboxa zawierającego ww. informacje.

§2

DEFINICJE

  1. Regulamin – niniejszy dokument – Regulamin Platformy Zakupowej zakupy.ewrol.pl.
  2. Usługodawca/Sprzedawca – EWROL Sp. z o. o. z siedzibą w Lutry 101, 11-311 Lutry nr NIP: 7393572629, nr REGON: 280143886, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie Sąd Gospodarczy VIII Wydział Krajowego Rejestru Sądowego, nr KRS: 0000265779.
  3. Usługobiorca – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna, której ustawa przyznaje zdolność prawną, korzystająca z Usługi Elektronicznej.
  4. Klient – Usługobiorca posiadający status wskazany w §1 ust. 3 i 4 Regulaminu, który zamierza zawrzeć lub zawarł ze Sprzedawcą umowę sprzedaży Produktu.
  5. Platforma Zakupowa – serwis internetowy Sprzedawcy – zakupy.ewrol.pl.
  6. Usługa Elektroniczna – usługa świadczona drogą elektroniczną przez Usługodawcę na rzecz Usługobiorcy.
  7. Formularz Rejestracyjny – formularz dostępny na stronie zakupy.ewrol.pl w zakładce Moje Konto, który umożliwia założenia Konta Klienta.
  8. Formularz Kontaktowy – formularz dostępny na Platformie Zakupowej w zakładce Kontakt, umożliwiający wysłanie wiadomości do Usługodawcy.
  9. Konto Klienta – indywidualne konto na Platformie Zakupowej, przypisane do danego Klienta, zabezpieczone indywidualnym loginem oraz hasłem, za pośrednictwem którego możliwe jest korzystanie z Platformy Zakupowej.
  10. Produkt – dostępny na Platformie Zakupowej towar (komponenty i przemysłowe mieszanki paszowe przeznaczone dla bydła, trzody chlewnej oraz drobiu), będący przedmiotem umowy sprzedaży zawieranej pomiędzy Sprzedawcą a Klientem.
  11. Zamówienie – oświadczenie Klienta, stanowiące ofertę zawarcia umowy sprzedaży konkretnego Produktu/Produktów, składane za pośrednictwem Platformy Zakupowej po zalogowaniu do Konta Klienta.

§3

KONTO KLIENTA

  1. Platforma Zakupowa prowadzi sprzedaż hurtową Produktów wyłącznie dla Klientów zgodnie z definicją zawartą w §2 ust. 4 oraz §1 ust. 2 Regulaminu, za pośrednictwem sieci internetowej, na terenie Polski.
  2. Dostęp do informacji o produktach, ofercie oraz artykuły branżowe – są dostępne dla wszystkich Użytkowników, również nie posiadających Konta Klienta oraz użytkowników niezalogowanych.
  3. Zapoznanie się z pełną ofertą zawierającą cenę Produktu oraz dokonywanie Zamówień jest możliwe wyłącznie dla zarejestrowanych Klientów, po założeniu Konta Klienta.
  4. Założenie Konta Klienta jest bezpłatne i następuje za pośrednictwem Platformy Zakupowej w jeden z dwóch następujących sposobów:
    • dla obecnych Klientów firmy EWROL Sp. z o. o. – za pomocą weryfikacji kodem aktywacyjnym, otrzymanym po wpisaniu numeru faktury i kwoty brutto na fakturze lub otrzymanym od opiekuna handlowego;
    • dla nowych Klientów – po wpisaniu niezbędnych danych: imię, nazwisko, adres, nr telefonu, adres e-mail, rodzaj uprawy i areał, nr NIP lub PESEL.
  5. Niezależnie od sposobu zakładania Konta Klienta – w celu ukończenia procesu rejestracji Klient jest zobowiązany do wskazania indywidualnego loginu i hasła, niezbędnych do późniejszego zalogowania do swojego Konta Klienta.
  6. Konto Klienta umożliwia podgląd historii zamówień, danych teleadresowych Klienta, kontakt do przydzielonego opiekuna handlowego, możliwość pobrania faktur VAT oraz informację o udzielonych zgodach marketingowych.

§4

SKŁADANIE ZAMÓWIENIA

  1. Cena Produktów widoczna na Platformie Zakupowej po zalogowaniu do Konta Klienta podana jest w polskich złotych (PLN) i jest ceną brutto (zawiera podatek VAT).
  2. Koszty dostawy zostają skalkulowane automatycznie na podstawie wielkości dokonanego Zamówienia, adresu dostawy i zostają podane w polu „Dostawa” na podstronie Koszyka.
  3. Zamówienia mogą być składane wyłącznie za pomocą Platformy Zakupowej z wykorzystaniem Konta Klienta. Sprzedawca nie prowadzi sprzedaży telefonicznej oraz za pośrednictwem poczty e-mail.
  4. Aby dokonać zakupu, Klient wybiera interesujące go Produkty poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku. Następnie Klient przechodzi do zakładki, w której wybiera sposób dostawy produktów i płatności.
  5. Klient ma możliwość wyboru jednej z dwóch form płatności:
    • natychmiastowa płatność online poprzez platformę „imoje”
    • płatność z odroczonym terminem w ramach przydzielonego limitu zakupowego (w przypadkach określonych w ust. 6).
  6. Limit zakupowy może zostać przydzielony Klientowi na podstawie oddzielnie zawartej umowy, na zasadach w niej wskazanych.
  7. Kliknięcie przez Klienta przycisku „Złóż Zamówienie” jest jednoznaczne z oświadczeniem wiedzy Klienta o złożeniu zamówienia pociągającego za sobą obowiązek zapłaty.
  8. Klikając przycisk „Złóż Zamówienie” Klient potwierdza jednocześnie prawdziwość wszystkich zadeklarowanych danych.
  9. Po złożeniu Zamówienia przez Klienta, Sprzedawca wysyła wiadomość e-mail potwierdzającą przyjęcie Zamówienia do realizacji. Jednocześnie przesyła podsumowanie Zamówienia zawierające: określenie głównych cech zamówionych towarów, termin realizacji zamówienia, wskazanie łącznej ceny wraz z podatkami i opłatami za dostawę, dane Klienta podane w formularzu Zamówienia. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi w momencie potwierdzenia zamówienia przez Sprzedawcę.
  10. Sprzedawca zastrzega sobie prawo odmowy realizacji Zamówienia w ramach umowy sprzedaży, w przypadku gdy jakiekolwiek podane przez Klienta dane lub informacje są niezgodne ze stanem faktycznym.
  11. Złożenie Zamówienia w imieniu osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia, iż osoba składająca Zamówienie jest upoważniona do reprezentowania podmiotu, w imieniu którego zamówienie złożono. Złożenie zamówienia bez stosownego upoważnienia skutkować będzie odpowiedzialnością osoby składającej Zamówienie za wszelkie szkody wynikłe z tego faktu.
  12. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy zawartej z Klientem w ciągu 14 dni od dnia jej zawarcia bez podania przyczyn. W takim przypadku Klient zostaje poinformowany o tym fakcie w formie wiadomości przesłanej na jego adres poczty elektronicznej. Zapłacona przez Klienta kwota zostaje mu niezwłocznie zwrócona w najkrótszym możliwym terminie (maksymalnie 14 dni), uwzględniając regulamin bramki płatności online „imoje”.
  13. Klient, który wyraził zgodę na otrzymywanie faktur w formie elektronicznej, klikając odpowiedni checkbox w Koncie Klienta – otrzyma taką fakturę na swoją skrzynkę e-mail. W przeciwnym razie faktura w formie papierowej zostanie wysłana przesyłką pocztową na podany adres.

§5

REKLAMACJE

  1. Z uwagi na fakt, że składanie Zamówień i korzystanie z Platformy Zakupowej zakupy.ewrol.pl w zakresie zawierania umów sprzedaży Produktów jest zastrzeżone wyłącznie dla Klientów – przedsiębiorców, (z wyłączeniem przedsiębiorców korzystających z ochrony przysługującej konsumentom na podstawie art. 7aa Ustawy o prawach konsumenta i art. 3855 Kodeksu cywilnego) – do składania Zamówień, uprawnień do odstąpienia od umowy i reklamacji - nie mają zastosowania przepisy przewidujące szczególne uprawnienia konsumentom.
  2. Wyłączne zasady dotyczące postępowania reklamacyjnego oraz wypadki, kiedy możliwe jest rozwiązanie umowy sprzedaży i odstąpienia od umowy – są przewidziane w niniejszym Regulaminie.

§6

RODZAJ I ZAKRES USŁUG ELEKTRONICZNYCH

  1. Usługodawca umożliwia, za pośrednictwem Platformy Zakupowej, korzystanie z następujących Usług Elektronicznych:
    • składanie Zamówień Produktów,
    • prowadzenie Konta Klienta
    • korzystanie z newslettera
    • wysyłanie wiadomości za pośrednictwem formularza kontaktowego
  2. Świadczenie Usług Elektronicznych na rzecz Usługobiorców odbywa się na warunkach określonych w niniejszym Regulaminie.
  3. Szczegóły dotyczące korzystania z Newslettera są określone również w odrębnym Regulaminie Newslettera.
  4. Świadczenie Usług Elektronicznych wskazanych w ust 1 jest nieodpłatne.

§7

WARUNKI ŚWIADCZENIA I ZAWIERANIA UMÓW O ŚWIADCZENIE USŁUG ELEKTRONICZNYCH

  1. Wymagania techniczne niezbędne do korzystania z Usług Elektronicznych oferowanych przez Usługodawcę:
    • komputer z dostępem do internetu
    • dostęp do poczty elektronicznej
    • przeglądarka internetowa
    • min. rozdzielczość ekranu: 1024x768
    • Dostosowanie w przeglądarce internetowej możliwości zapisu plików cookie
  2. Umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na umożliwieniu złożenia Zamówienia w Platformie Zakupowej zawierana jest na czas oznaczony i ulega rozwiązaniu z chwilą złożenia Zamówienia albo zaprzestania jego składania.
  3. Umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na prowadzeniu Konta Klienta na Platformie Zakupowej zawierana jest na czas nieoznaczony.
  4. Umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na umożliwieniu wysłania wiadomości do Usługodawcy za pośrednictwem Formularza Kontaktowego zawierana jest na czas oznaczony i ulega rozwiązaniu z chwilą wysłania wiadomości lub zaprzestania jej wysyłania przez Usługobiorcę.
  5. Usługobiorca może wypowiedzieć w każdym czasie umowę o świadczenie Usługi Elektronicznej zawartą na czas nieoznaczony (newsletter, prowadzenie Konta Klienta), ze skutkiem natychmiastowym.
  6. W celu rozwiązania umów wskazanych w ust.6 Usługobiorca przesyła Usługodawcy informację o wypowiedzeniu ww. Umów w formie elektronicznej, na adres Usługodawcy zakupyonline@ewrol.pl. Jednoznaczne z rozwiązaniem Umowy o prowadzenie Konta Klienta jest usunięcie przez Klienta Konta Klienta i wysłanie w tym celu żądania do Usługodawcy na adres zakupyonline@ewrol.pl.
  7. Usługodawca może rozwiązać umowy o świadczenie Usług Elektronicznych zawarte na czas nieoznaczony, z zachowaniem 7-dniowego okresu wypowiedzenia, bez podania przyczyny.
  8. Usługodawca może rozwiązać umowy o świadczenie Usług Elektronicznych zawartych na czas nieoznaczony ze skutkiem natychmiastowym w przypadku naruszenia przez Usługobiorcę jakiegokolwiek z postanowień niniejszego Regulaminu.

§8

PRAWA AUTORSKIE I WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA

Prawa wyłączne do treści udostępnianych na Platformie Zakupowej, w szczególności prawa autorskie, prawa do znaków towarowych Usługodawcy oraz producentów Produktów, wchodzące w ich skład elementy graficzne, oprogramowanie oraz inne prawa własności intelektualnej podlegają ochronie prawnej i przysługują Usługodawcy lub podmiotom, z którymi Usługodawca zawarł stosowne umowy.

Korzystanie z wszelkich treści udostępnianych na Platformie Zakupowej, w szczególności ich powielanie i rozpowszechnianie, dozwolone jest wyłącznie na podstawie wcześniejszej zgody Usługodawcy wyrażonej na piśmie.

§9

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Do wszystkich Umów wskazanych w niniejszym Regulaminie stosuje się prawo polskie.
  2. W przypadku niezgodności jakiejkolwiek części Regulaminu z obowiązującym prawem, pozostałe zapisy Regulaminu pozostają w mocy, a w miejsce zapisów niezgodnych z prawem – mają zastosowanie odpowiednie przepisy prawa polskiego.
  3. Usługodawca sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu w przypadku zaistnienia takiej potrzeby wywołanej zmianami prawnymi, technologicznymi, wprowadzaniem nowych treści lub względami organizacyjnymi.
  4. Wszelkie spory pomiędzy Usługodawcą a Usługobiorcą będą rozstrzygane w pierwszej kolejności polubownie w drodze negocjacji. Następnie – właściwy będzie sąd właściwy miejscowo dla siedziby Usługodawcy.
  5. Regulamin wchodzi w życie z dniem 6.12.2024 r.